kuzucu.sigota@hotmail.com
0505 428 24 44
0553 660 03 57

Seyahat Sigortası

Kuzucu Sigorta > Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası

Türkiye Sigorta Birliği, seyahat sağlık sigortası nı şöyle tanımlıyor: “Seyahat sağlık sigortası ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt içinde, yurt dışına veya yurt dışından ülkemize seyahat edenleri, seyahatleri esnasında karşılaşabilecekleri sağlık risklerine karşı koruyan bir özel sigorta türüdür.”  Buradan da anlaşılacağı üzere, sadece Türkiye’den yurt dışına gidenlerden değil, yurt dışından ülkemize gelen turistlerden de istenir. Yani her ülke, yurt dışına giden vatandaşından ve ülkeye giren diğer ülke vatandaşlarından ister. Ulaşım olanakları artıkça artık daha çok kişi, daha uzun zamanı kapsayacak şekilde seyahat ediyor. Bu nedenle seyahat eden herkesten istenen bu özel sigorta türü, dünya çapında olarak kabul görmüş; artık seyahatin olmazsa olmazı olmuş bir sigortadır. Kendi ülkesi dışında olan birini görüyorsanız, seyahat sağlık sigortası na sahip demektir.

Seyahat Sağlık Sigortası, yurt dışı seyahatlerinizde sağlık veya kaza sonucu tedavi giderleri, yaralanma veya hastalık nedeni ile sigortalının nakli, vefat eden sigortalının nakli, tarifeli uçuşlarda kaybolan bagajın bulunması, sigortalıya ulaştırılması gibi çok çeşitli teminatlara sahip bir sigorta türüdür.

Bu sigorta aynı zamanda, girişte vize zorunluluğu koyan ülkelerin vize işlemleri sırasında istenmektedir.

Seyahat sırasında poliçenin geçerlilik tarihleri arasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda, planlanan seyahat süresi dışında meydana gelmemesi kaydıyla, Sigortalı’ ya, poliçede belirtilen teminatları sağlar.

Open chat
Sizin için buradayım!
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by