kuzucu.sigota@hotmail.com
0505 428 24 44
0553 660 03 57

Kefalet Sigotası

Kuzucu Sigorta > Kefalet Sigotası

Kefalet Sigortası

Kefalet Sigortası Nedir?

05 Aralık 2017 Tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ve 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunda yapılan değişiklikle firmaların ihalelere katılırken banka teminat mektubu yerine kefalet sigortası kapsamında düzenlenen kefalet senetlerini sunmalarına imkan tanınmış ve ihalelerde teminat mektubu olarak Türkiye’de yerleşik sigorta şirketleri tarafından kefalet sigortası kapsamında düzenlenen kefalet senetlerinin de verilebileceği düzenlenmiştir.

Bu kapsamda Kuzucu Sigorta Türkiye’de ilk defa Kamu ihalelerinde kullanılmak üzere Kefalet Senetlerini düzenlemeye başladı.

Firmalar açısından kredi limitlerinin daha da önem kazandığı bu günlerde Kuzucu Sigorta’nın pazara sunduğu Kefalet Sigortası ve ona bağlı Kefalet Senetleri özel sektörün teminat ihtiyacının karşılanmasında yeni ve ek bir kapasite oluşturmuştur. Bu şekilde, bankalarca hali hazırda teminat ihtiyacı için kullandırılan kredi limitlerinin reel sektör tarafından başka alanlarda kullanımının önü açılmış ve teminat ihtiyaçlarının karşılanması için alternatif ürün sağlanmıştır.

Kefalet Senedi Nasıl Alınır?

  • Teminat senedi almak isteyen şirketler, Kuzucu Sigorta ile iletişime geçerek başvuru formunu doldurarak kefalet sigortası başvurusunu yapabilir.
  • Kefalet sigortası yaptıracak olan şirket gerekli bilgiler ile birlikte hesap özetleri, bilanço vb. olmak üzere şirketine ait finansal dokümanları yükleyerek başvurusunu tamamlayabilir.
  • Finansal incelemelerden sonra Kzucu Sigorta varsa taleplerini ileterek gerekli sözleşme ve poliçeleri düzenler.
  • Kuzucu Sigorta talebi onayladıktan sonra, lehdara verilmek üzere bir kefalet senedi düzenler.
  • Kefalet sigortası yaptıran şirket yükümlülüklerini yerine getirmezse, lehdarın talebi üzerine Kuzucu Sigorta devreye girer.
Open chat
Sizin için buradayım!
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by