kuzucu.sigota@hotmail.com
0505 428 24 44
0553 660 03 57

Ferdi Kaza Sigortası

Kuzucu Sigorta > Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası nedir?

Bu sigorta ile poliçede belirtilen şartlar dahilinde sigortalıyı, sigorta süresi içinde maruz kalacağı kazaların sonuçlarına karşı teminat altına alır. Bu poliçedeki kaza tabirinden maksat ani ve harici bir olay sonucunda sigortalının iradesi dışında ölmesi veya bedeni bir arızaya maruz kalmasıdır.

Tıpkı araç ve konut sigortalarında olduğu gibi ferdi kaza sigortasında da belli limitler, teminatlar ve kapsamlar mevcuttur.

İnsan, hayatının her anında farkında olsun ya da olmasın birçok tehlikeli durumla burun buruna gelir. Kimi zaman atlattığımız bu durumları bilinçli olarak tecrübe eder, kimi zaman ise bazı tesadüfler sonucu büyük tehlikeler atlattığımızı sonradan fark ederiz. Ancak bunların hepsini üst üste koyduğumuzda aslında her anımızın ayrı kıymetli olduğunu anlayabiliriz.

İşte bu kıymetli anların, istenmeyen vakalar neticesinde kabusa dönüşmesini engellemek, yaşanacak sıkıntıları bir nebze hafifletmek için ferdi kaza sigortası ile kişiler kendilerini ve ailelerini güvence altına alabilir.

Ferdi Kaza Sigortası ne işe yarar?

Ferdi kaza sigortalarının kişilere sağladığı avantaj, ani ve istenmeyen şekilde meydana gelen kazalar neticesinde yaşanacak bedensel hasarların doğuracağı mağduriyetleri engellemektir.

Ölümle sonuçlanan bu tür kazalardan sonra ise ferdi kaza sigortası sayesinde, geride kalan aile fertlerine, maddi anlamda destek olmak mümkündür. Bu noktada, ferdi kaza sigortasının en çok işe yaradığı konu, bedeni hasarların doğurduğu maddi kayıpların önüne geçmesidir.

Open chat
Sizin için buradayım!
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by